top of page
Стоматологічна робота

Лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів в стоматологічній клініці

Одне з направлень клініки Supreme – ендодонтія, тобто лікування і пломбування кореневих каналів зуба. Воно необхідне для відновлення функції кореня, після чого можна реанімувати і сам зуб. Корінь зуба – складний об’єкт для лікування, тому всі ендодонтичні процедури потребують високої лікарської кваліфікації.

Зокрема, показанням для лікування каналів є гострий та хронічний пульпіт, тобто запалення судинно-нервового пучка зуба (пульпи), а також а також всі форми періодонтита (запалення періодонта).

 

Виділяють три основних етапи лікування: забезпечення доступу к каналу; видалення вмісту з каналу та підготовка до пломбування; пломбування каналу інертним матеріалом, що сприяє щільній герметизації. В нашій клініці використовують всі види сучасних пломбувальних матеріалів, які застосовують в залежності від особливості лікування.

На всіх етапах лікування каналу зуба використовуються сучасні анестетики. Спершу лікар препарує каріозну порожнину та видаляє пульпову камеру, забезпечуючи доступ до каналу. Потім з каналу видаляють вміст: пульпу, продукти розпаду, мікроорганізми, пошкоджений дентин і готують його до пломбування.

 

На цьому етапі дуже важливо точно визначити робочу довжину каналу, щоб виключити можливі ускладнення і післяопераційного болю. Вона визначається за допомогою рентгена або спеціального приладу – апекслокатора.

Правильне пломбування каналу – це найважливіший та найвідповідальніший етап лікування. Для цього використовують твердіючі матеріали (цементи та деякі пасти), нетвердіючі (пасти) та тверді (штифти). 

 

Кореневий наповнювач має надійно блокувати канал, не подразнювати періодонт, не розчинятися та не руйнуватися. Крім того він має бути рентгеноконтрастним, щоб можна було впевнитися в якості ендодонтичного лікування.

У кожного з цих матеріалів є свої плюси та мінуси.

Тому вибір матеріала для заповнення каналу здебільше залежить від професійних навичок та вподобань стоматолога з урахуванням будови зубів пацієнта.

bottom of page