top of page
Лікування пульпіту в Києві

Лікування пульпіту

Зміст:

  1. Що таке пульпіт?

  2. Що провокує появу пульпіту?

  3. Як зрозуміти, що у вас пульпіт?

Що таке пульпіт?

Пульпіт - це запальний процес, який відбувається у пульпі зуба, яка є внутрішньою частиною зуба і містить нервово-судинний комплекс, відповідальний за живлення і чутливість зуба.

Пульпіт може виникати в результаті карієсу, травми, вікових змін, або інших патологічних процесів, що приводять до втрати інтегритету зубної порожнини.

 

Симптоми пульпіту можуть включати біль у зубі, чутливість до тепла або холоду, пульсацію, чутливість при натисканні на зуб. Лікування пульпіту може включати зачищення та лікування каналів зуба (ендодонтічне лікування) або видалення пульпи (пульпектомія) в разі неможливості збереження зуба.

У стоматолога

Що провокує появу пульпіту?

Поява пульпіту може бути спровокована різними факторами, включаючи:

  • Карієс: Карієс (ділянка руйнування твердих тканин зуба) може проникнути до пульпи, що призводить до її запалення.

  • Травми: Удари, подряпини або інші травматичні пошкодження зуба можуть пошкодити пульпу, спричиняючи запалення.

  • Недоліки в реставрації: Погано виконані пломби або інші види реставрацій можуть створювати умови для проникнення бактерій до пульпи.

  • Агресивні процедури лікування: Неправильно виконані процедури лікування, такі як амальгамові пломби або надмірне затискання при реставрації, можуть також спровокувати пульпіт.

  • Вікові зміни: З віком пульпа зуба може стати менш стійкою до різних впливів, що може сприяти розвитку пульпіту.

  • Інші фактори: Системні захворювання, як от діабет або імунодефіцитні стани, а також хімічні речовини, такі як кислоти у різних напоях чи їжа, також можуть сприяти розвитку пульпіту.

Як зрозуміти, що у вас пульпіт?

Спочатку він проявляє себе як незначна хвороблива реакція на холодні та гарячі напої, солодке. Періодичні напади болю (загострення часто бувають вночі) – дзвіночок, що відкладати на потім уже не можна. Пульпіт стрімко прогресує.

На останній стадії навіть лікарю важко зрозуміти, який саме зуб із пульпітом, адже хворобливі відчуття поширюються на всю щелепу. Тому потрібно дивитися на емаль – вона буде посірілою, а ясна можуть кровоточити.

За допомогою симптомів можна визначити стадію і форму захворювання.

Гострий пульпіт. Зуб ниє періодично. Біль посилюється при будь-якому подразнику – будь то холодне повітря або гарячий чай.


Гнійний пульпіт. Викликає постійний гострий біль, який зменшується на холоді. Іноді нерв віддає настільки сильно, що здається, ніби болить зовсім не зуб, а, наприклад, щока або горло. При цьому на рентгені дуже складно помітити зміни у протіканні хвороби.

Пульпіт зуба
bottom of page