top of page
photo-42.jpg

Аномалія прикусу

Зміст:

  1. Що таке аномалія прикусу?

  2. Поширені аномалії

  3. Причини аномального прикусу

Що таке аномалія прикусу?

Аномалія прикусу - це відхилення взаємного розташування зубів верхньої та нижньої щелеп у спокійному стані щелепи, яке може призводити до порушення нормального функціонування зубної системи.

Це включає в себе такі аномалії, як перекриття зубів (перекриття), неправильне розташування зубів (зуби, що стоять), асиметрія прикусу (передня асиметрія), глибокий прикус (коли верхні зуби закривають нижні зуби занадто сильно) і відкритий прикус (коли верхні та нижні зуби не зближені у спокійному стані). Аномалії прикусу можуть бути уродженими або розвиватися протягом життя людини через різні фактори, такі як втрата зубів, неправильний ріст зубів, травми, парадонтальні захворювання або відхилення в розвитку щелепи.

У стоматолога

Поширені аномалії

Приблизно 70% пацієнтів, які звертаються до лікаря-ортодонта, є дітьми у віці від 8 до 12 років. Однак, сучасні методи цієї галузі медицини дозволяють ефективно коригувати відхилення у зубощелепній системі без обмежень за віком, від народження. Аномалії зубощелепної системи становлять серйозну функціональну та естетичну проблему. Нормальний розвиток зубощелепної системи визначається різноманітними морфологічними та функціональними параметрами, що впливають на гармонійний вигляд обличчя.

Однією з головних ознак нормального прикусу є ортогнатичний прикус, коли зуби верхньої та нижньої щелепи знаходяться у найбільш оптимальному положенні. В цьому стані верхні передні зуби перекривають нижні на 1/3 їхньої довжини, а зубні дуги обох щелеп симетричні. Варто також зазначити, що зуби знаходяться у щільному контакті при закритті щелеп, а під час розслаблення м’язів виникає простір приблизно 2 мм між зубними рядами.

Патологічний прикус характеризується аномальним розташуванням окремих зубів, деформацією зубних дуг або аномальним їх розташуванням відносно один одного. Ці аномалії можуть бути спричинені різними факторами, включаючи індивідуальний розвиток системи, генетичні аспекти, вроджені вади або набуті патології.

Отже, нормальний розвиток та функціонування зубощелепної системи важливий для загальної привабливості обличчя людини. Існують різні причини аномалій прикусу та ортодонтічних проблем, які можуть включати як генетичні фактори, так і зовнішні впливи під час розвитку.

Причини аномального прикусу

Аномалії прикусу та оклюзії зубів у дітей можуть мати різноманітні причини, включаючи спадкові фактори, травми при народженні та особливості харчування. Наприклад, тривале використання соски, упредметнене споживання м’якої їжі, шкідливі звички та регулярні захворювання дихальних шляхів можуть спричинити виникнення аномалій прикусу.

Огляд аномалії прикусу

У дорослих пацієнтів, причинами деформацій можуть бути захворювання пародонту, травми чи дефекти зубних дуг. Наприклад, пародонтоз, множинне каріозне ураження зубів або часткова втрата зубів можуть призвести до розладу оклюзії та порушення роботи щелеп. Ці пошкодження змінюють напрямок дії сил при жуванні, що призводить до функціонального перевантаження та зміни положення зубів.

Незважаючи на те, що лікарі-ортодонти можуть виправляти аномалії прикусу у будь-якому віці, своєчасне звернення до спеціаліста спрощує та скорочує час лікування. Ортодонти рекомендують регулярно контролювати здоров’я зубощелепного апарату, починаючи з дитячого віку.

 

Лікарі з великим досвідом, які працюють у стоматологічній клініці Supreme, забезпечують якісне консультування та лікування ортодонтичних патологій у дорослих та дітей. Дитячий візит до такого лікаря стає цікавою та позитивною подією, яка не супроводжується негативними емоціями.

bottom of page