top of page

Про вплив препаратів на здоров'я зубів

Про вплив препаратів на здоров'я зубів медикаментозне та медичне обслуговування

При прийомі ліків під час хвороби це очевидна необхідність.  Звичайно, робити це потрібно тільки за призначенням лікаря і не вдаючись до самолікування. Однак деякі ліки мають побічні ефекти, які можуть вплинути на здоров'я зубів. У цьому огляді ми коротко поговоримо про деякі проблеми, які цілком можуть виникнути при прийомі ліків. Знаючи про них, ви зможете вжити необхідних заходів і зменшити їх негативний вплив на здоров'я ротової порожнини. Крім того, стоматолог повинен знати, що ви приймаєте певні ліки, щоб врахувати цей момент при призначенні лікування відповідно до вашого профілю.

Багато видів препаратів призводять до сухості в роті. Такі препарати зменшують кількість випущеної слини, що призводить до такого результату. Через сухість може виникнути запалення ясен і слизового рота. Якщо у вас є такий побічний ефект, спробуйте пити більше води в цей період. Також допомагає жувальна гумка без цукру.

Деякі препарати, що застосовувалися у вигляді інгаляції, можуть привести до зараження в роті. Щоб запобігти цій проблемі після процедур з інгалятором, не забудьте промити рот водою або спеціальним антисептичним лосьйоном.

Деякі ліки можуть викликати набряк і збільшення тканини ясен. В результаті опухлі ясна стають сприятливим середовищем для досить активного розмноження шкідливих бактерій, що, в свою чергу, цілком може привести до пошкодження і руйнування зубної емалі або запальних захворювань ясен. При цьому негативний вплив можна зменшити при ретельній гігієні порожнини рота, адже наліт і камінь підвищують ризик виникнення вищезгаданих проблем зі здоров'ям.

Не піде на користь зубам і застосування препаратів, які мають в своєму складі цукор. Його можна зустріти, наприклад, в різних сиропах, вітамінних комплексах, деяких краплях.  Найкраще спробувати вирішити цю проблему на самому початку курсу лікування, і попросити лікаря знайти вам аналог, який не має цукру в складі. Якщо ви не можете цього зробити, обов'язково промийте рот після прийому такого роду ліків. До речі, жувальні таблетки від кашлю часто також містять цукор, а разом з ним - аскорбінова кислота і аспірин. У певних дозах таке поєднання також не піде на користь здоров'ю ротової порожнини.

Перш ніж почати приймати препарат, уважно вивчіть його побічні ефекти і поговоріть зі своїм лікарем про можливість їх мінімізації. Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям зубів або ясен під час прийому медичних засобів, обов'язково проконсультуйтеся з стоматологом.

bottom of page