top of page

Причини несвіжого подиху

Неприємний запах з рота є досить делікатною і дуже серйозною проблемою. Зараз існує безліч засобів, які борються з його проявами - освіжаючі пасти, лосьйони, спірея і т. д. Однак, в першу чергу, нам потрібно усунути причину цієї проблеми, і для цього давайте з’ясуємо, що може викликати неприємний запах з рота.

 

Наприклад, часто причиною несвіжого подиху є погана гігієна порожнини рота. При регулярному поганому чищенні зубів починає накопичуватися наліт, а в ньому активно розвиваються шкідливі бактерії. В результаті вони виробляють речовину сірководень, що і надає подиху неприємний запах. Усунути цю причину досить просто - збільшити час на чищення зубів, підібрати відповідну щітку, використовувати ополіскувачі та нитки-флоси. І тоді у шкідливих бактерій не залишиться жодних шансів!

 

Специфічне запах цілком може виникнути через споживання певних продуктів. Наприклад, до таких продуктів можна віднести часник, цибулю, деякі спеції. В них містяться речовини, які мають корисну для організму захисну функцію, але при цьому мають своєрідний запах. Як тільки їжа засвоюється організмом, запах зникне, так що ця проблема буде вирішена сама по собі, і не вимагає особливого втручання.

 

Шкідливі звички, такі як алкоголь і куріння, також є причиною неприємного запаху. Це тому, що вони часто викликають сухість у роті, виробляється мало слини, а вона діє як природний очищувач. Це означає, що ніщо не заважає шкідливим бактеріям розмножуватися. Також алкоголь і куріння знижують властивості слини як антисептика, що також не є добре здоров'я ротової порожнини.  Тут все просто - позбутися від шкідливої звички, і проблема неприємного запаху зникне.

 

Буває також, що несвіже дихання є неприємним побічним ефектом від прийому ряду ліків. Наприклад, деякі діуретики і заспокійливі знижують слиновиділення, що призводить до сухості в роті і, як наслідок, активного бактеріального розмноження. Цей ефект повинен пройти після закінчення курсу препарату, а якщо цього не сталося, необхідно проконсультуватися з лікарем і, можливо, виявити ще одну причину зниження слиновиділення і появи неприємного запаху в роті.

 

Найсерйозніша проблема виникає, коли специфічне запах свідчить про виникнення захворювання. Це можуть бути захворювання зубів і ясен, або слизової горла, хвороби шлунка і кишківника, дисбактеріоз, захворювання інфекційного характеру. Без втручання фахівця не обійтися. Спочатку зверніться до стоматолога, щоб дослідити можливі захворювання ротової порожнини. А потім, якщо лікар вважає за потрібне, проконсультуйтеся з фахівцями іншого профілю. Не займайтеся самостійним лікуванням, адже так можна тільки загострити проблеми зі здоров'ям.

bottom of page