top of page

Як правильно зберігати зубну щітку?

Ми уважно вивчаємо відгуки про те, як підібрати зубну щітку та інші предмети гігієни, але часто ми не думаємо про те, як їх зберігати. Але на звичайній зубній щітці при неправильному використанні може оселитися кілька мільйонів бактерій, в тому числі збудників небезпечних захворювань. Так що ж робити, щоб уникнути такої ситуації?

Тримати зубну щітку рекомендовано на відкритому місці, тому всілякі шафки і ящики тут точно не підійдуть. Найкраще вибрати для збереження сухе, добре освітлене місце.

Вчені радять зберігати кожну з зубних щіток в окремій чашці, щоб бактерії з однієї щетини не могли мігрувати в іншу. Це правило особливо актуально під час хвороби одного з членів сім'ї, адже тоді хвороботворні бактерії, що живуть на його щітці, зможуть переїхати до інших, а інша частина сім'ї також ризикує захворіти. До речі, якщо ви недавно страждали від будь-якого захворювання, рекомендуємо вам змінити зубну щітку, так як на її голові все ще можуть бути шкідливі бактерії. Крім того, обов'язково переконайтеся, що чашка, яка зберігає предмет гігієни, залишилася чистою і сухою.

Зберігати щітку категорично не можна, надягаючи на неї пластиковий ковпачок або корпус. Бажаючи захистити щетину від мікробів у зовнішньому середовищі, ви таким чином створюєте навколо неї закрите вологе середовище, яке настільки сприятливе для розмноження всіляких бактерій. Якщо вам до доводиться зберігати щітку в футлярі під час поїздки, не забудьте стежити за його чистотою, а саме: регулярно мити футляр водою і чистити, а також ретельно його просушувати.

Кожні кілька днів ми радимо занурювати щітку в ополіскувач для рота, що містить спирт або спеціальний антибактеріальний компонент. Зараз існують також спеціальні пристрої, призначені для стерилізації зубних щіток. Якщо у вас є можливість, буде дуже корисно купити такий.

Не забувайте кілька простих правил. Перед тим, як почати чистити зуби, потрібно ретельно вимити руки. А після закінчення чищення промийте зубну щітку.

І, звичайно ж, не використовуйте одну зубну щітку занадто довго. Фахівці рекомендують змінювати цей предмет гігієни кожні три місяці. Зробіть це, навіть якщо ви думаєте, що щітка все ще в хорошому стані.

Ці прості правила гігієни допоможуть вам залишатися здоровими.

bottom of page