top of page

Через які захворювання псуються ваші зуби

Факторів, що впливають на здоров'я зубів, дуже багато, і боротися з ними, звичайно ж, може тільки професійний медик.  Однак є деяка інформація, яка буде корисна тим, хто уважно стежить за станом зубів. Наприклад, варто знати, які захворювання можуть негативно позначитися на здоров'ї ротової порожнини.

Почнемо з захворювань шлунково-кишкового тракту. Якщо система організму для переробки їжі виходить з ладу, виникають проблеми з екстракцією і подальшим засвоєнням поживних речовин. Не отримуючи того, що потрібно, зуби слабшають і стають особливо вразливими до карієсу, а також ясна при ряді інших захворювань.

Проблема з метаболічним механізмом може виникнути як через ряд захворювань, так і через неправильний спосіб життя, шкідливі звички. У будь-якому з цих випадків неправильна робота обмінної системи також може вплинути на здоров'я зубів. Наприклад, дисбаланс вітамінів і мінералів, а також нездатність організму засвоювати певні поживні речовини призводить до пошкодження кісток і зубів. А нестача рідини в організмі викликає сухість у роті (значно зменшується кількість виробленої слини). Просто слина є важливим антисептиком для рота, а також важливою частиною процесу травлення і засвоєння їжі, адже відсутність вироблення такої рідини призводить, перш за все, до проблем зі здоров'ям ротової порожнини.

При зниженні імунітету організм виявляється не готовий протистояти цілому ряду захворювань. При послабленні опору стає дуже важко протистояти шкідливим мікробам, котрі якимось чином потрапляють в рот. В результаті людина ризикує отримати запалення ясен або тканин, що оточують зуб, пошкодження емалі, запалення язика і слизової.

Захворювання, які викликають проблеми з гормональним фоном, також негативно впливають на здоров'я зубів. Вся справа в тому, що процес обміну кальцію і фосфору в організмі людини здійснюється за участю специфічних гормонів, а значить, при їх дисбалансі зубна емаль і кісткова тканина втрачають мінерали.

Проблеми з серцево-судинною системою також можуть негативно позначитися на стані зубів.

Так що робити, якщо у вас є певні проблеми зі здоров'ям? При лікуванні захворювання також варто звернути увагу на здоров'я ротової порожнини. Не забувайте про якісну гігієну, доповнюйте свій раціон здоровими продуктами для зубів або прийміть спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс. І, звичайно ж, після завершення лікування хвороби обов'язково зверніться до стоматолога на обстеження. Якщо проблеми виявлені, ваш лікар дасть вам рекомендації, які допоможуть вам вирішити їх на ранній стадії.

bottom of page