top of page

Імунітет і здоров'я зубів

Організм - це дуже складна система, в якій все пов'язано. Проблеми на одній ділянці системи, тобто з одним органом або функцією, обов'язково позначаться на решті ділянок.  Ось, наприклад, імунна система. Вона відповідає за здатність організму боротися з вірусами, хворобами і взагалі шкідливими факторами навколишнього середовища. Збої в імунній функції вплинуть на діяльність інших органів і систем. Такий вид проблем вплине на і здоров'я зубів і ротової порожнини.

Мікроби і шкідливі бактерії в будь якому випадку існують в навколишньому середовищі і поширюються в ньому. Так що потрапляння їх в організм, в тому числі і в ротову порожнину - неминуче. А якщо імунітет людини ослаблений, то не має можливості давати цим бактеріям і вірусам гідну відсіч. Таким чином, просто ослаблена захисна функція організму стає причиною деяких захворювань в ротовій порожнині.

Зверніть увагу, що саме слизова оболонка рота найчастіше першою вступає в контакт з шкідливими факторами навколишнього середовища, тому що бактерії і мікроби походять від їжі, яку ми їмо, і навіть з повітря, яким ми дихаємо.

Ось лише деякі з проблем, з якими можна зіткнутися, коли імунна система слабшає: поява запалення ясен (гінгівіт), а також запалення тканин, що оточують сам зуб; виникнення запального процесу на язиці (глосіта); запалення слизової в роті (відоме як стоматит), розхитування зубів, поява їх підвищеної чутливості.

Існує ряд факторів, які негативно впливають на імунну систему в роті. Це включає в себе куріння, наприклад, що значно знижує захисні властивості слини. Ще не піде на користь здоров'ю і споживанню алкоголю. Деякі ліки і їх компоненти можуть привести до дисбактеріозу в роті або інших органах, що також негативно позначиться на рівні імунітету.

Тепер хотілося б дати кілька порад щодо зміцнення імунної системи.

Почнемо з захисної функції організму в цілому. Як позитивно вплинути на загальний імунітет? 

Подбайте про збалансоване харчування. Ваш організм повинен отримати достатньо вітамінів і необхідних мінералів. Тому постарайтеся включити в своє меню фрукти, зелень, молочні продукти, рибу і пісне м'ясо. Якщо ваш щоденний раціон не забезпечує вам достатньо поживних речовин, проконсультуйтеся з лікарем і забезпечте відповідний вітамінний комплекс в таблетках.

Не забувайте про фізичну активність. Активні фізичні вправи вранці або розслаблююча гімнастика ввечері, а також фітнес, танці або плавання в басейні - вибирайте той вид навантаження, який вас порадує, тоді тренування принесуть не тільки користь, але і задоволення.

Дотримуйтесь режиму дня і ні в якому разі не жертвуйте відпочинком і повноцінним сном. Медичні фахівці рекомендують виділяти на це не менше восьми годин на день.

Тепер перейдемо до конкретних заходів щодо зміцнення імунітету в роті.

Тут найважливішим фактором є щоденна якісна гігієна. Ретельно чистіть зуби і, порадившись з стоматологом, використовуйте додаткові засоби гігієни для запобігання появи нальоту.

bottom of page