top of page

Профілактика зубного каменю

Профілактика зубного нальоту і зубного каменю є джерелом ряду проблем зі здоров'ям ротової порожнини. Наприклад, вони сприяють розвитку карієсу, запаленню ясен, захворюванням слизової, а також появі дуже неприємного запаху, що надходить з рота. Щоб видалити вже існуючий зубний камінь, знадобиться допомога професіонала, але можна запобігти його появі. Ми тільки що підготували кілька рекомендацій, які допоможуть це зробити.

Спочатку давайте розглянемо причини зубного каменю. Мабуть, найбільш значущим з них є погана якість гігієни порожнини рота. Нагадаємо, що останки їжі, яка вчасно не видалена, незабаром перетвориться на наліт, а згодом - в зубний камінь. Також до причин можна віднести незбалансоване харчування. Звичка їсти велику кількість солодощів, газованих напоїв, продуктів з барвниками негативно позначається на стані зубної емалі. Поява каменю може бути викликана використанням тих чи інших препаратів, наприклад - антибіотиків. Проблеми з метаболічними речовинами також впливають на появу зубного нальоту.  Куріння також явно не добре для здоров'я ротової порожнини.

Так що ж робити, щоб запобігти появі проблеми зубного каменю?

Перш за все, вже знаючи про перераховані вище негативні фактори, ви зможете вжити заходів для зниження їх впливу.

Витрачайте достатньо часу на гігієну порожнини рота. Підберіть для цього потрібну зубну щітку, вона повинна бути досить жорсткою, щоб видалити наліт з поверхні зубів, але не травмувати ясна. Не забувайте про чистку щілин між зубами, для цього знадобляться спеціальні нитки-флоси.  Отримайте корисну звичку промивати рот після того, як закінчите їсти або замінювати промивання за допомогою спеціальної жувальної гумки без цукру. Це допоможе якомога швидше видалити залишки їжі з рота.

Старайтеся дотримуватися корисного і збалансованого меню, адже воно піде на користь не тільки здоров'ю ваших зубів. І, звичайно ж, хоча б скоротити вживання шкідливої їжі, якщо не можна повністю відмовитися від такого роду продуктів.

Професіонали розрізняють два види зубного каменю. Перший - надясневий - можна помітити на самостійному огляді, а другий – під’ясневий, який розташовується в пародонтальних кишенях, може виявити тільки стоматолог, проводячи огляд за допомогою спеціальних інструментів.  Регулярні візити до лікаря допоможуть діагностувати виникнення зубного нальоту або зубного каменю на ранній стадії. Тоді боротьба з цією проблемою стане найефективнішою.

bottom of page