top of page

Догляд за порожниною зубів після видалення зубів

Якщо є деякі проблеми зі здоров'ям зубів, лікар може вирішити видалити один з них. Ця операція є хірургічним втручанням. Про те, як до нього підготуватися ми вже говорили в одній з наших статей, а тепер обговоримо, що робити після видалення. Звичайно, ви зможете отримати найважливіші і докладні рекомендації від свого лікаря, але є ряд загальних порад, які буде корисно прийняти до уваги.

Обов'язково дізнайтеся у стоматолога, коли можна приймати їжу після операції. Найчастіше пацієнту пропонують почекати пару годин, але в залежності від специфіки процедури видалення терміни можуть бути різними.  Спочатку краще утриматися від занадто гарячої і відчутно гострої їжі, тверду їжу також краще відкласти на потім. І, звичайно, потрібно просто відмовитися від алкоголю.

Якщо хірург залишає в лунці бавовняно-марлевий тампон, варто запитати, коли можна буде видалити його з ротової порожнини. Цей тампон допомагає загоювати рану, а для досягнення позитивного результату не обов'язково позбавлятися від нього до призначеного часу.

Після того, як препарати для анестезії перестануть діяти, ви можете відчувати хворобливі відчуття. Як правило, стоматологи не забороняють приймати знеболюючі після операції, але слід звернутися до лікаря, які ліки будуть найбільш ефективними.

Не забувайте, що видалення зубів - досить сильний стрес для людського організму. Саме з цієї причини після цієї операції необхідно утриматися від надмірної фізичної активності. Було б краще, якби ви відпочивали від них кілька днів.

Якщо ваш лікар не дасть вам інших рекомендацій, ви зможете повернутися до регулярної гігієни порожнини рота через 24 години після операції. Нагадаємо, що під час чищення зубів і ясен поруч із загоєним отвором слід бути обережними.  Додайте до традиційних ранкових і вечірніх процедур промивання лунки при необхідності антисептиками. Починати промивання, а також чищення краще через добу після операції, якщо, звичайно, лікар не призначив їх в якості додаткових процедур. Особливо важлива якісна гігієна в післяопераційний період - не залишайте шкідливим бактеріям жодного шансу!

При сильному набряку ясен, при нагноєнні лунки або в разі значного висихання, а також у разі особливо сильного болю після операції обов'язково зверніться за консультацією і необхідними процедурами в стоматологічну клініку.

bottom of page