top of page

Догляд за знімними ортодонтичними конструкціями

Для корекції деяких стоматологічних відхилень у дітей ортодонти застосовують особливий вид знімних конструкцій. Якщо не використовувати медичну термінологію, їх називають просто «пластинами на зубах». Лікар призначає часовий проміжок (від декількох місяців до двох років), протягом якого потрібно носити цей ортодонтичний пристрій. Догляд за цими кострукціями має свої особливості. Ось про що ми хотіли б вам розповісти.

Якщо стоматолог не дав вам інших рекомендацій, то пластину слід зняти перед їжею. Це допоможе захистити її від додаткового забруднення, а також від ряду пошкоджень. Якщо ви носите конструкцію, яка залишається на зубах навіть при їжі, то слід перестати їсти занадто тверду їжу на час її носіння. Також уникайте вживання в’язких і липких продуктів, які можуть зачіпитися за елементи ортодонтичного апарату і залишитися в роті, сприяючи активному розмноженню бактерій і появі нальоту.  Занадто великі шматочки їжі, особливо якщо це продукт, який можна розділити на волокна, слід розрізати і з'їсти по частинах.

Деякі конструкції потрібно знімати перед спортивними тренуваннями та іншими фізично активними заняттями.

Необхідно приділяти достатньо часу очищенні самої пластини, адже накопичені на ній бактерії можуть бути джерелом проблем зі здоров'ям зубів, ясен і ротової порожнини. Для цього використовують спеціальну зубну щітку і спеціальну пасту.  Найкраще чистити в теплій воді, щоб не деформувати пластину. Особливу увагу слід приділити частині приладу, яка безпосередньо вступає в контакт з яснами. Якщо ви зняли такий вид ортодонтичної конструкції, перш ніж вягнути пластинку знову, обов'язково промийте її водою.

Для зберігання ортодонтичних приладів потрібна спеціально адаптована ємність, яку необхідно тримати в зразковій чистоті.

Лікар також може порадити вам проводити додаткову гігієнічну процедуру кожні кілька тижнів, під час якої пластинку занурюють на певну кількість годин в дезінфікуючий розчин.

Також нагадуємо вам ще раз, що проводити гігієну порожнини рота необхідно вранці і ввечері обережно і якісно.  Батькам варто переконатися, що дітям зрозумілі всі правила гігієни для ортодонтичної конструкції, які вони носять, і вони готові ретельно їх дотримуватися. Не забувайте регулярно відвідувати стоматолога, щоб лікар міг стежити за процесом корекції зубних відхилень, а також стежити за здоров'ям зубів і ротової порожнини.

bottom of page