top of page

Профілактика підвищеної чутливості зубів

Почнемо з гігієни. Ніколи не зайвим буде згадати, наскільки важливо витрачати достатньо часу на чищення зубів і акуратно видаляти наліт з найбільш важкодоступних місць. Але в разі чутливості зубів є ще деякі нюанси. Наприклад, якщо ви вже відчуваєте дискомфорт від перепадів температури або через якусь їжу, рекомендуємо вибрати спеціальну пасту для чутливих зубів і використовувати її щодня для гігієни.  Такі пасти доступні в асортименті багатьох відомих брендів. До речі, якщо раніше ви використовували пасту з відбілюючим ефектом, варто відмовитися від неї. Можливо, проблеми з чутливістю емалі викликані її компонентами.  Крім того, вам може знадобитися змінити щітку на ту, в якої щетина буде м'якше.  Тоді ви зможете акуратно видалити наліт, не травмуючи емаль. Також дуже важливо не пошкодити тканину ясен під час чищення, щоб цього не сталося, будьте дуже обережні під час гігієнічних процедур.

Обов'язково займіться зміцненням зубної емалі. Для цього в меню включають продукти, що містять кальцій, фтор, магній і фосфор. Як приклад таких продуктів наведемо сир, молоко, тверді сири, рибу. Або, порадившись з медичним працівником, візьміть спеціальні вітамінні комплекси, що містять ці корисні мікроелементи.

Коли ми говоримо про причини гіперестезії (підвищеної чутливості зубів) , ми вже говорили про небезпеку занадто кислих і занадто солодких продуктів і напоїв. Так що максимально зменшіть їх кількість у вашому раціоні, якщо хочете запобігти проблемі підвищеної чутливості зубів. Також уникайте продуктів, які можуть викликати тріщини в емалі і навіть сколи на поверхні зубів, такі як горіхи, насіння, занадто тверді сухарики і т.д.

Однак, якщо зубний біль через гарячу або холодну їжу стає дуже помітним, не відкладіть звернення до лікаря. Не виключено, що стоматолог після необхідного огляду прийме рішення призначити Вам клінічне лікування гіперестемії. Наприклад, в клініці Supreme для зміцнення емалі проводиться глибоке фторування і герметизація фісур.  Не буде зайвої така гігієнічна процедура, як видалення зубного нальоту. А, можливо, біль буде лише симптомом якоїсь іншої проблеми зі здоров'ям зубів, і для початку потрібно буде розібратися з її вирішенням в клініці.

bottom of page