top of page

Догляд за ротовою порожниною у дітей

Догляд за ротовою порожниною у дітей. Частина 1. Період від народження до появи перших зубів

Якщо ви хочете забезпечити дитині здорову і красиву посмішку, потрібно якомога швидше почати приділяти особливу увагу догляду за її ротовою порожниною. Слід зазначити, що стоматологи рекомендують починати спеціальні гігієнічні процедури задовго до перших зубів.

Як правило, перші зуби прорізуються у дітей у віці від шести до восьми місяців. Але ще до цього часу прийміть правило кілька разів на день (найкраще відразу після їжі) обережно протирайте дитячі ясна, слизову рота і язик чистою марлею. Деякі фахівці рекомендують змочувати марлю ромашним відваром, так як ця лікарська рослина має протизапальні і дезінфікуючі властивості. Також можна використовувати ватні диски замість марлі. Крім того, для таких гігієнічних процедур можна купити спеціальний силіконовий кінчик пальця з надзвичайно м'якими виступами, який не травмуватиме ясна або слизові. Зараз є в асортименті аптек і спеціальні зубні серветки. 

Чому ці профілактичні процедури настільки важливі? Незважаючи на всю увагу матері, є багато способів для бактерій потрапити до рота малюка і оселитися там, поїдаючи залишки їжі. Щоб такі шкідливі бактерії не стали джерелом виникнення молочниці в роті, запаленню ясен, а згодом і проблемам з зубами (наприклад, карієсом), необхідно регулярно видаляти їх з рота дитини, перш ніж вони встигнуть негативно позначитися на його здоров'ї.

Пам'ятайте, саме зі здоровими яснами з'являтимуться здорові зуби!

У віці трьох-чотирьох місяців ясна малюка зміцніють перед прорізуванням перших зубів. У цей період деякі фахівці рекомендують проводити гігієну порожнини рота за допомогою спеціальної дитячої масажної щітки. Такий інструмент має ряд переваг. Почнемо з того, що набагато краще очищає ясна і слизову від нового нальоту. Крім того, така щітка проводить легкий масаж ясен, який дуже корисний напередодні появи перших зубів. 

Перед початком регулярних гігієнічних процедур обов'язково зверніться до лікаря або стоматолога вашої дитини. Усний догляд може в деяких випадках мати свої особливості, які просто потрібно враховувати. Також не пропустіть регулярні огляди у свого лікаря, якщо ви отримали таку рекомендацію для вашої дитини.

bottom of page