top of page

Продукти освіжуючі подих

Всі ми хочемо зберегти приємну свіжість дихання, яка з'являється вранці, після чищення зубів. Зробити це можна не тільки за допомогою спеціальної жувальної гумки, є корисні продукти, які допоможуть вам впоратися з цим завданням.

 

Наприклад, цитрусові або натуральний сік з них здатні освіжити подих. Ці продукти багаті вітаміном С, і він активно бореться з всілякими шкідливими бактеріями, в тому числі і з тими, що живуть в роті. І цей вітамін допомагає позбутися від токсинів, що виробляються цими бактеріями.

 

Нестача води в організмі призводить до ряду проблем. Але мало хто знає, що зневоднення також впливає на свіжість дихання. Тут вся справа в тому, що нестача води знижує генерацію слини, а саме вона захищає ротову порожнину від активного розмноження бактерій, провокуючи появу неприємного запаху. Тому не забувайте промивати рот після їжі і пити достатню кількість води протягом дня. Зелений чай також дуже корисний з рідин. У ньому містяться флавоноїди, які не дозволяють мікробам розмножуватися на поверхні зубів.

 

Корисно знати, що деякі овочі та фрукти також цілком придатні для освіжування подиху. Наприклад, до них відносяться морква, огірки, броколі і яблука. Ці продукти сприяють активному вивільнюванню слини. А яблука і морква також допомагають очистити ротову порожнину від застряглих шматочків їжі. Для цієї ж мети служить селера.

 

Багато спецій і трав дуже корисні в справі освіження подиху. Для початку варто згадати евкаліпт і кардамон, в яких міститься цинеол, який має антибактеріальні і антисептичні властивості. Далі йде - петрушка з кінзою. Ці трави багаті хлорофілом, здатним регулювати кислотно-лужний рН баланс. Крім того, цей пігмент має здатність до детоксикації. Петрушка часто рекомендується для освіження дихання курців.  Спеція кориця містить ефірне масло, яке може вбивати мікроби, які негативно впливають на свіжість подиху. Популярний для освіження дихання і фенхель. Крім вже перерахованих, стане в нагоді і розмарин, м'ята, кардамон, кориця, коріандр, гвоздика.

 

Натуральний йогурт без цукру також рекомендується для свіжості дихання. Він здатний знизити рівень сірководню, що часто викликає неприємний запах. Для цієї мети підійдуть і інші молочні і кисломолочні продукти. Останні також корисні тим, що перешкоджають розмноженню бактерій в роті.

 

Наостанок хотілося б нагадати вам, що причиною несвіжого подиху також можуть бути проблеми зі здоров'ям. Таким чином, якщо це явище вас надто часто турбує, варто звернутися до лікаря і провести обстеження. Після того, як ви подолаєте причино, ви позбудетеся від симптомів.

bottom of page