top of page

Що впливає на колір зубної емалі

Залишати позитивне враження за допомогою своєї чарівної посмішки мрії багатьох. Однак не всі готові приділяти достатньо уваги здоров'ю зубів. Але саме з нього і починається краса будь-якої посмішки! Сучасна естетична стоматологія дозволяє впоратися з рядом нюансів зовнішнього вигляду зубів, але починати з вирішення глобальних проблем зі своїм здоров'ям все ж необхідно. Крім того, щоб зберегти гарну посмішку іноді необхідно внести деякі зміни в і без того звичний спосіб життя, на які впливають наші дії і звички, в тому числі і на стан емалі. У цьому огляді ми просто поговоримо про фактори, які можуть змінити колір зубної поверхні.

Звичайно, перш за все, на колір емалі впливає те, що ми їмо і п'ємо. Деякі продукти харчування та напої стали такою звичною частиною нашого меню, що ми навіть не думаємо про їх вплив. Вся справа в тому, що їжа може містити як натуральні, так і штучні барвники. При взаємодії з нальотом і проникненні у верхні шари емалі вони цілком здатні змінювати колір зубної поверхні. Серед продуктів з натуральними барвниками можна назвати ягоди, деякі фрукти, соуси, спеції, шоколад, серед напоїв - чай і кава. Однак впоратися з такими барвниками нескладно, потрібно лише трохи більше часу приділяти якісній щоденній гігієні. Штучні барвники в надлишку містяться в популярних газованих напоях, а також в деяких солодощах. Звичайно, найкраще відмовитися від таких виробів. Однак, якщо ви не можете цього зробити, намагайтеся обмежити їх вплив, наприклад, пити лимонади і соки через трубку, а також ополіскувати рот після вживання солодощів, які можуть містити барвник.

Безсумнівно, шкідлива звичка - куріння - також негативно впливає на колір зубної емалі. Якщо ви не думаєте, що будете прикрашені посмішкою з жовто-коричневим відтінком зубної поверхні, то швидше позбудьтеся залежності.

Буває і так, що зміна кольору зубів сигналізує про нестачу певних речовин в організмі або, навпаки - про їх надлишок. Наприклад, при нестачі кальцію на зубній поверхні можуть бути плями жовтого або білого кольору. Поява такого місця можливе і через надлишок фтору у воді або їжі. Він впливає на колір поверхні і надмірне надходження вітаміну D.

У людей, які працюють у шкідливому виробництві, через накопичення металів в організмі, емаль може стати навіть коричневою.

Іноді зміна кольору поверхні зуба є побічним ефектом тривалого прийому ліків, особливо якщо це антибіотики.

У деяких випадках зміна кольору емалі говорить нам про значні проблеми зі здоров'ям зубів. Наприклад, вплив пульпіту і пародонтиту впливає на природний колір зуба зсередини.

Після травми зуба емаль цілком може змінити свій колір через тріщини, сколи або ерозії.

Ще впливає на колір поверхні і наш вік.

bottom of page