top of page

Причини стоншування зубної емалі

Як відомо, емаллю називається верхній шар зубної тканини.  Його основне завдання - захистити внутрішню частиню зуба від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Ця тканина є як досить щільною, так і дуже тонкою речовиною. Під впливом всіляких факторів вона здатна розріджуватися, що з часом призводить до ерозії, підвищеної чутливості зубів, розвитку карієсу і ряду інших проблем. Пропонуємо вам розібратися, які саме обставини призводять до витончення емалі.

Почнемо з надмірно агресивних впливів із зовнішнього середовища. Наприклад, неохайна чистка зубів призводить до витончення емалі, особливо якщо процедура проводиться щіткою з занадто жорстким ворсом або пастою, що містить надмірно активні хімічні компоненти.  Також агресивний вплив на емаль можна віднести до споживання твердої їжі, в довгостроковій перспективі це може привести навіть до появи сколів і тріщин в зубах.

Серйозно стоншує і навіть руйнує емаль вплив всіляких кислот. Кислоти містяться в багатьох продуктах харчування і напоях (особливо солодких і газованих), в деяких харчових добавках, а також в ряді лікарських засобів. Звичайно, якщо ліки призначає лікар, відмовитися від їх застосування ні в якому разі не можна, але потрібно ретельно стежити за дозуванням, щоб не перевищувати допустиму норму.

Ще одна причина витончення емалі зубів - поява нальоту. Виникає при неякісній гігієні через накопичення залишків їжі і активного бактеріального розмноження на таких ділянках зубів і ясен. Таким чином, шкідливі бактерії створюють в роті кислотне середовище, яке руйнує емаль.

Цілий ряд негативних факторів, що руйнують емаль, здатна стримати слина. Наприклад, вона сприяє зниженню концентрації кислот в роті, крім того, допомагає видалити залишки їжі, чим запобігає накопиченню зубного нальоту. А також - слина перешкоджає вимиванню мінералів і кальцію з зубів.  Тому сухість у роті стає ще одним фактором, що призводить до витончення емалі.  Причиною відсутності достатньої кількості слини можуть бути певні продукти, вона також виникає через застосування певних препаратів або через ряд захворювань. У будь-якому випадку, якщо така проблема виникає, слід звернутися до лікаря і усунути його причину.

До речі, існує також генетична схильність до витончення емалі. Звичайно, змінити цей фактор не можна, але варто уважніше відноситися до здоров'я зубної емалі, щоб значно зменшити її негативний вплив.

Для підтримки здорового стану емалі необхідно зменшити вплив шкідливих факторів, приділяти достатньо часу питанням гігієни, збалансувати свій раціон і регулярно відвідувати стоматолога. Існують також професійні медичні способи відновлення і зміцнення емалі. Про таке ви зможете дізнатися на консультації в клініці.

bottom of page