top of page

Догляд за ротовою порожниною у дітей 4 частина

Підлітки

Цією короткою статтею ми завершуємо серію матеріалів про специфіку догляду за ротовою порожниною у дітей в різні вікові періоди. Цього разу ми готові звернути увагу на догляд за ротовою порожниною в підлітковому віці.

У цей період особливо важлива якісна гігієна порожнини рота. Справа в тому, що емаль корінних зубів у підлітків ще досить тонка і навіть пориста, тому накопичувати наліт дуже небезпечно. Обов'язково нагадайте дитині про важливість якісної гігієни, вибирайте для нього відповідну по м'якості зубну щітку, пасту, оптимальну за складом, а також додаткові засоби - промивання для ясен, нитки-флоси і т.д.  Підлітків дуже часто турбує те, як вони виглядають, а значить, настав час сказати, що дотримання правил гігієни забезпечує не тільки здоров'я зубів і ясен, але і красиву, ефектну посмішку.

У цьому віці дуже важливе здорове і збалансоване харчування. Корисне меню для вашої дитини забезпечить йому не тільки здоров'я зубів, але і позитивно позначиться на всьому організмі.

Ортодонти рекомендують коригувати положення зубів тільки в підлітковому віці або до підлітковому віці. Особливо складно проводити гігієну неправильно посаджених зубів, а тому вони знаходяться в групі ризику і більш схильні до захворювань та інших проблем. Якщо ваша дитина носить брекет-систему або спеціальну пластину, варто детально пояснити їй, наскільки важливе правильне очищення таких ортодонтичних конструкцій. Всі необхідні рекомендації по догляду за нею дасть ортодонт, а ваше завдання - стежити за їх детальним виконанням.

У цьому ж віці стоматолог може рекомендувати дитині провести герметизацію фісур. Якщо ви не знаєте цей термін, дозвольте мені пояснити, так називається ущільнення канавок і рельєфних заглиблень на жувальній поверхні зубів. Це все абсолютно безболісно. Перш за все, ця процедура проводиться заради профілактики карієсу. Просто в підлітковому віці, поки емаль ще не стала досить щільною, ризик карієсу особливо високий. Додаткова перевага - після герметизації на поверхні зубів буде накопичуватися набагато менше бактерій, тому це піде на користь здоров'ю всієї ротової порожнини.

Наостанок хочу нагадати, що візити підлітка до стоматолога повинні відбуватися не рідше одного разу на півроку, якщо лікар не рекомендує дитині частіше відвідувати. Профілактика і боротьба з хворобами на ранній стадії важлива в будь-якому віці.

bottom of page