top of page

Догляд за ротовою порожниною у дітей 3 частина

Молодший та середній шкільний вік

Продовжуємо цикл наших оглядів про особливості догляду за ротовою порожниною у дітей. При необхідності можна прочитати першу і другу частину цього циклу. Сьогоднішня стаття стосується віку близько п'яти-дванадцяти років, а також містить деякі рекомендації для батьків.

Особлива важливість цього періоду полягає в тому, що саме в ньому перші молочні зуби замінюються на корінні, тобто постійні. Всього у віці від п'яти до семи років зазвичай з'являється перший з цих зубів - моляр. Його ще називають шостим зубом. Всього є чотири моляри, вони розташовані зліва і справа на кожній щелепі. Корисно знати, що ці зуби утворюють прикус (правильне положення зубів, яке виникає при закритих щелепах). Одночасно з появою молярів або відразу після нього починається заміна і інших тимчасових зубів на постійні, які закінчаться повністю всього через дванадцять, а в деяких - до тринадцяти років. І в цей період часу відбувається процес дозрівання і зміцнення емалі.

З огляду на все вищесказане, варто зрозуміти, наскільки важлива якісна гігієна порожнини рота під час цих процесів. Як правило, використовується середньо-жорстка зубна щітка, а також паста, що містить фтор (звичайно, якщо стоматолог не дає вам інших спеціальних рекомендацій). Чому фтор корисний в цьому віці? Він здатний уповільнити утворення зубного нальоту, а також запобігти пошкодженню емалі і навіть відновити її на дуже ранніх стадіях руйнування.

У цьому віці всі діти вже мають необхідні навички для проведення ретельної гігієни порожнини рота. Батькам слід час від часу нагадувати про важливість даної процедури і необхідність її проведення досить тривалий час і з дотриманням всіх правил.

Ще один важливий момент варто згадати. Саме тоді, коли діти починають школу, батьки більше не можуть контролювати харчування своїх дітей протягом дня. Але і тут є рішення проблеми - зберіть учню корисні закуски: овочі, фрукти, молочні та молочні продукти або бутерброди з цільнозерновим хлібом. Дуже важливо, щоб під час зміни зубів дитина могла отримати достатню кількість кальцію з щоденного раціону або, можливо, з додаткових вітамінних комплексів. Зменшіть споживання школярами солодких газованих напоїв, вони негативно впливають на емаль і сприяють розвитку карієсу в будь-якому віці. Навчіть дитину ополіскувати рот після їжі, а для гігієни все одно використовуйте спеціальні нитки-флоси.

Але головне бути хорошим прикладом здорового способу життя!

bottom of page