top of page

Догляд за ротовою порожниною у дітей 2 частина

Перші зуби. Перша зубна щітка. Перше відвідування стоматолога

Ми вже згадували в нашій попередній статті, що у віці близько шести-восьми місяців у дитини тільки починає прорізуватися перші зуби. Як правило, першими з'являються різці на щелепі нижньої і верхньої. Такі зуби вже потребуть механічної чистки. До року рекомендується використовувати спеціальний силіконовий кінчик пальця з короткою щетиною з цього ж матеріалу. За допомогою цього предмета гігієни можна не тільки акуратно очистити поверхню перших зубів, але і масажувати ясна, які в цей період дуже сверблять через скору появу нових зубів.

Коли малюкові виповнюється півтора року, саме час подумати про повноцінну зубну щітку. Звичайно, особливу увагу треба приділити до щетини, у такої щітки вона повинна бути виключно м'якою. Також дуже важливо вибрати щітку з невеликою головкою для чищення. В цей же час можна починати використовувати зубну пасту. Радимо вибрати спеціальну дитячу пасту у вигляді гелю, яка буде містити мінімальну кількість абразивних речовин і фтору. Особливу увагу приділіть складу цього гігієнічного засобу, адже малюки в цьому віці часто ковтають пасту, і потрібно знати напевно, що це не зашкодить здоров'ю дитини. Режим очищення повинен бути таким самим, як і у дорослих - два рази на день. Постарайтеся якомога швидше навчити дитину правильно і якісно очищати поверхню зубів, а також не забувати про ясна і язик. Будьте для нього прикладом, поясніть всі необхідні нюанси, своєчасно виправляйте, якщо малюк робить неправильно. Вчителі радять ввести певний елемент гри в навчальний процес, тоді дитина з більшою ймовірністю запам'ятає все необхідне. Приблизно до трьох років ваш малюк повинен навчитися чистити зуби. Але, тим не менш, буде краще, якщо навіть після цього ви час від часу будете перевіряти якість цієї гігієнічної процедури.

Крім чищення зубів двічі на день, корисно також навчити дитину промивати рот кип'яченою водою після завершення кожного прийому їжі.

У віці від трьох до п'яти років рекомендується купувати дитячу зубну пасту з низьким вмістом фтору і спеціальні мінералізуючі добавки. Також в цьому віці можна навчити дитину користуватися ополіскувачем рота. Звичайно, вибираючи розчини, які не містять алкоголю.

Всі батьки знають про необхідність регулярних оглядів у стоматолога. Але коли саме варто вперше призначити лікаря? Як правило, відвідувати стоматолога рекомендується відразу після появи перших зубів. Лікар зможе оглянути ротову порожнину на наявність слизових захворювань, а також дати батькам рекомендації по догляду за новими зубами. Якщо проблем зі здоров'ям немає, можна знову через дев'ять місяців звернутися до лікаря для профілактичного огляду, тоді стоматолог зможе перевірити, як іде прорізування і ріст молочних зуби. Але приблизно через рік стоматолог зможе провести повне обстеження на виникнення можливих стоматологічних захворювань, наприклад, діагностувати карієс раннього дитинства.

bottom of page