top of page

Як доглядати за пломбою?

Пломбування дозволяє відновити функціональність пошкодженого зуба, а також його естетичний вигляд. При правильному догляді пломба служитиме вам довго, і ви зможете уникнути ряду проблем зі здоров'ям зубів, ясен і ротової порожнини.

Особливо важливий догляд за пломбою відразу після її монтажу.  Кожен пломбувальний матеріал  має час, потрібений для полімеризації. Тобто потрібно буде дізнатися у стоматолога, через який проміжок часу пломба повністю затвердіє. Просто в цей період вам доведеться бути особливо уважним і обережним, щоб уникнути можливих пошкоджень. Також варто дізнатись у свого стоматолога, як скоро ви зможете приймати їжу і напої. Але в будь-якому випадку перший час (орієнтовно доба) не варто їсти занадто гарячу або занадто холодну їжу. Запломбовані зуби можуть бути особливо чутливими, а іноді перепади температур можуть пошкодити матеріал або технологію. Деякий час рекомендується уникати занадто жорсткої їжі, а також всіляких липких продуктів (наприклад ірисок), вони можуть деформувати щойно встановлену пломбу і навіть витягти її повністю або частково. Деякі фахівці радять на деякий час відмовитися від їжі з харчовими барвниками, щоб зберегти оригінальний колір встановленої пломби.

Якщо ви раптом відчуваєте, що вам некомфортно з новою пломбою або у вас болісне відчуття відразу після установки, не відкладайте консультацію з стоматологом. Може знадобитися додаткова обробка матеріалу або ряд спеціальних процедур. Краще проконсультуватися з стоматологом про те, як довго необхідно дотримуватися особливих запобіжних заходів. Іноді пропонують більш ретельно лікувати зуб протягом тижня, але термін може бути збільшений або скорочений.

Коли складний період мине, ми повертаємося до звичайних правил щоденної гігієни порожнини рота. Однак є кілька речей, про які потрібно пам’ятати, для того щоб довгий час зберегти встановлені пломби в гарному стані. Каріозна порожнина може утворитися навіть у вже запломбованому зубі. Так необхідно ретельно проводити щоденну гігієну порожнини рота і зменшувати в своєму меню кількість солодких і надмірно кислих продуктів, адже вони сприяють руйнуванню зубів. Зміцненню емалі і збереженню пломб добре допомагає фтор. Поговоріть зі своїм стоматологом, можливо, він порекомендує вам зубну пасту або бальзам ясен з фтором, а можливо, навпаки скаже, що цей елемент вам не підходить.

Якщо пломба зруйнована або з нею інші проблеми - не відкладайте візит до лікаря. Іноді стоматолог може порадити вам провести спеціальну процедуру полірування пломби. І, звичайно ж, не варто забувати про регулярне відвідування клініки для планового огляду.

bottom of page