top of page

Здорові стоматологічні звички

Не потрібно нагадувати, що для стоматологічного здоров'я потрібно робити щоденну гігієну порожнини рота вранці і ввечері. Так само всі знають про необхідність відвідувати стоматолога для огляду не рідше одного разу на півроку. Але є й менш відомі, хоча і дуже корисні для здоров'я зубів звички.

Наприклад, ми не повинні забувати регулярно міняти зубну щітку. У роті людини постійно багато бактерій і мікроорганізмів, деякі з них, звичайно ж, знаходяться на зубній щітці після чищення зубів.  Одні мікроорганізми гинуть, але інші залишаються на щетині і навіть продовжують розмножуватися. А тепер щітка, яка зовні здається практично новою, стає справжнім місцем розмноження шкідливих бактерій. Тому зробіть свою звичку змінювати цей інструмент гігієни кожні три місяці, навіть якщо ви думаєте, що він може служити вам без змін протягом тривалого часу.

Варто згадати про корисні харчові звички.  Уникайте раптової зміни температури під час їжі. Від занадто швидкої зміни гарячої і холодної їжі в емалі утворюються невеликі тріщини, які з часом можуть привести до появи карієсу, а також ряду інших проблем зі здоров'ям.  Також рекомендується зменшити кількість продуктів, що містять значну кількість цукру у вашому щоденному раціоні, оскільки саме ця речовина може завдати найсерйознішої шкоди зубам.  Візьміть правило використовувати тверді фрукти і овочі для перекусу. Завдяки активному жувальному навантаженню це піде на користь зубам. Активне жування також стимулює слиновиділення, що позитивно позначається на травленні і стані ротової порожнини.

Не обмежуйте споживання води і ви уникнете сухості в роті.

Якщо ви не в змозі відмовитися від газованих та інших шкідливих для зубів напоїв, зробіть звичку пити їх за допомогою соломинки. Тоді вдасться зменшити негативний вплив таких продуктів на емаль.

Було б добре мати звичку ополіскувати рот після кожного прийому їжі. Або використовувати жувальну гумку без цукру. Незалежно від того, чи є в жувальній гумці додаткові поживні речовини, активний процес жування сприяє зміцненню слиновияння. Це, в свою чергу, деяким чином нейтралізує кислоти і допомагає захистити зуби від карієсу.

Назавжди відмовтеся від шкідливої звички - випробувати зуби на міцність. Вони не призначені для перекусування ниток, розколювання горіхів і відривання бирок. Такі дії можуть травмувати зуб і травмувати ясна.

bottom of page